Garbė mokėti mokesčius

Posted on Updated on

Ansas Plonis

Aną dieną paprašiau kaimyno, kad padėtų iš traktoriaus kūzavo iškelti pianiną. Esmi raumeningas ir dar nesugriuvęs, tačiau šis baldas man vienam per sunkus. Tačiau kaimynas, taip pat diktas vyras, išblyško, ėmė kažką lementi, galiausiai nevalingai pirstelėjo, riūgtelėjo euroalumi ir česnakais, apsisuko ir spruko namuosna.
Nesupratau, ką negero pasakiau. Juk dviese būtume lengvai tą griozdą įveikę.
Tik daug vėliau supratau, kokią klaidą padariau. Tąkart prie jo namo sustojo visureigis, o iš jo išlipo trys kampuoti žaliūkai. Po trumpų grumtynių kaimyną išsivežė surakintą antrankiais. Taip ir nesužinojau, kur. Tik spėjau pastebėti, kad tos mašinos durelės buvo padabintos užrašu „Valstybinė darbo inspekcija“.
Po savaitės iš agentūros VBS sužinojau, kad mano kaimynas, samdydamas asmenį tvartui išmėžti, nebuvo sudaręs privalomos darbo sutarties, todėl nesumokėjo mokesčių ir tuo padarė didžiulę žalą valstybės ir SODROS biudžetams.
Tada aš pats nutirpau ir iš baimės pirstelėjau. Juk tas asmuo, kuris jam tvartą išmėžti padėjo, buvau aš! Kas dabar bus? Negi ir tą ruginės butelį, kurį iš kaimyno už darbą gavau, turėsiu deklaruoti ir nuo jo vertės mokesčius sumokėti? Gal net ir jį visą reikės inspekcijai atiduoti?
O kas, jei ta pati agentūra VBS darbo inspekcijai praneš, kad tas pianinas, kurį iš traktoriaus kūzavo reikėjo iškelti, ir buvo tas darbo užmokestis?
Po šios žinios mėnesį slapsčiausi pelkių krūmynuose. Tačiau manęs niekas neieškojo. Kaimynas taip pat negrįžo. Kalbėta, kad jis įkinkytas į viešuosius darbus, su lopeta užkasinėja radioaktyvias atliekas Sniečkaus elektrinėje.
Grįžęs namo puoliau į darbą. Išrausiau vaikų rašomojo stalo stačius, susirinkau visus jų piešinius, o kitoje jų pusėje prirašiau įvairių sutarčių ruošinių, zagatovkėmis vadinamų.
Taip bent gyvenimėlis prasidėjo! Nuo tos dienos jokia inspekcija man nebebaisi. Jei einant gastronomo link kas nors mane sustabdo ir paprašo degtukų papirosui uždegti, iškart ištraukiu sutarties dėl paskolos suteikimo zagatovkę. Prašytojas ima drebėti, pažaliuoja ir dingsta. O jei važiuojant dviračiu kas nors paprašo ištraukti iš purvyno, tokiam mojuoju buksyravimo paslaugų suteikimo sutarties ruošiniu. Įklimpusysis ima pūkšti, brenda į purvyną pats, tačiau tokios sutarties pasirašyti nenori.
Smagiausia būna, kai žmona paprašo indus suplauti. Tada aš jai pamojuoju patarnavimo sutarties ruošiniu. Aišku, ji taip pat atsisakė maistą gaminti, atseit išsilavinimas jos universitetinis ir virėjos paslaugas teikti neįpareigoja.
Užtat vaikai taip pat išrupūžėjo. Jei gulėdamas ir per televizorių kokią nors kultūrinę laidą, tokią, kaip „24 valandos“ ar „TV Pagalba“, spoksodamas paprašau iš šaldytuvo atnešti alaus ir pakasyti tarpumentę, tie biesiukai mojuoja išsyk dviejų, transportavimo ir kineziterapijos paslaugų suteikimo, sutarčių ruošiniais. Atsidūstu ir alų pats atsinešu, o tarpumentę grėblio kotu pasikasau.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s