Paslaptys

Posted on Updated on

Skirmantas

Paslaptys

Ištrauka

Aplink lijo. Tai buvo nuostabus pavasarinis lietus. Jo stambūs purslai glamonėjo medžių viršūnes, sausokas laukų gėles. Tolumoje matėsi vaivorykštė. Mišelis Truso išėjo pasivaikščioti. Jo nuotaika šiandien buvo ypač gera. Tolumoje spindėjo Šatri kaimo siluetas.

Buvo balandis. Prieš trejus metus Mišelis pradėjo kurti savo daugelio metų svajonių statinį .Prieš metus pasodinta ažuolų giraitė,144 medžiai, rikiavosi trimis eilėmis. Ėjo prie pabaigos pagrindinio pastato statyba. Puikiai atrodė bibliotekos kambarys su slenkamom lentynom,viršutinis observatorijos aukštas, meniškai dekoruojamas svetainės langas .

Mišelis prisiminė savo pastaruosius gyvenimo metus , ypač susitikimus su kunigu Goljo.

Mišelis kartą per savaitę vykdavo į nuošalų miestelį . Apie to miestelio paslaptingą kunigą sklido legendos. Žmonės per jo mišias verkdavo, nepaprastai atidžiai klausėsi pamokslų. Su Goljo Mišelis pirmą kartą pabendravo iš karto po mišių. Nuo to karto jie dažnai susitikdavo, gerdami arbatą aptarinėdavo visokias temas, nestandartines situacijas. Nuo pat pradžių jis susidomėjo kunigo harmonijos sistema.

Ričardas Durcholmas buvo kilęs iš Olandijos. Įvairiose pasaulio šalyse mokėsi architektūros meno. Dabar jis buvo profesionalus architektas. Beje, jis dar priklausė ir masonų ložei. Su Mišeliu jie susipažino Paryžiuje dailės parodoje. Nuo to karto jie retsykiais bendravo, kol pagaliau Mišelis jį pakvietė tapti savo statinio vyriausiuoju architektu. Dėka jo Mišelis jau keleri metai domėjosi masonų simboliais, ypač Alberto Didžiojo veikla.

Viską nulėmė prieš trejus metus gautas milžiniškas senelio palikimas, po kurio harmonijos idėja tapo reali, prasidėjo statinio darbai.

Mišelio asmeniniame gyvenime apie 20 metų nebuvo nieko reikšmingo, kol prieš trejus metus išgirdo ją dainuojant. Tai buvo balsas, ne, tai buvo ne balsas, o tarsi angelo skambėjimas. Jos vardas buvo Mari. Ji buvo iš Orleano, priklausė keliaujančių muzikantų trupei. Prieš 20 metų jis buvo vedęs. Žmona mirė nuo neaiškios plaučių ligos. Jis ją mylėjo, bet tai buvo ne tokia meilė, apie kokią vyras svajojo.

Netrukus po to Mišelis išvyko į Orleaną pasidomėti kai kuriais architekturos niuansais, o iš tikrųjų jį domino Mari. Jis žinojo, kad savaitgalį turėjo vykti nedidelis muzikos festivalis. Mišelis kone kasdien mėgdavo klausytis garsiųjų pasaulio muzikų kūrinių, kai kurie kupletai jį tiesiog svaigindavo.Tačiau šis balsas jMišelį užhiptnotizavo, o gal ir ne tik…

Koncertas įvyko vakare. Netoliese degė fakelų ugnis, atsipalaidavusi minia klausėsi grojančių muzikantų. Pagaliau atėjo Mari laikas. Ji grojo arfa. Minia, išgirdusi jos balsą, tarsi nuščiuvo, vėliau pasipylė plojimai. Mišelis turėjo septynias nuostabias rožes ir puolė prie scenos kartu su kitais sveikintojais.

Jiems susitikti pavyko tik po mėnesio vėl tame pačiame Orleane. Mišelis labai jaudinosi. Jis tarsi jautė, kad širdyje kažkas jau yra įvykę. Jis incijavo susitikimą dėl galimo jų trupės atvykimo į gimtą Mišelio miestą.

Mari atėjo į susitikimą ne viena. Ją lydėjo gražaus gymio juodbruvas vyriškis. Rudos Mišelės akys sodriai spindėjo. Mišelis gerokai pasimetė. Visą susitikimą jis negalėjo atlaikyti Mari žvilgsnio – neramiai žvalgėsi. Derybos nebuvo lengvos, bet grupė sutiko liepos 12 atvykti į miestelio gimtadienį.

Mišelis panoro daugiau sužinoti apie Mari . Paaiškėjo, ji buvo kilusi iš muzikantų šeimos, turėjo brolį. Artimiausiu metu ji ruošėsi ištekėti. Ta žinia keistai suneramino Mišelį. Jis taip pat jaudinosi – kokį įspūdį jis padarė jai?

Bėgo dienos…

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s