Auksaširdis

Posted on Updated on

Taip jau retkarčiais nutinka: suaugusieji turi skubiai išvažiuoti spręsti kosmoso dydžio problemų, o vaikų palikti nėra kam. Edvinas ir Saulė nenuliūdo, sužinoję, kad visą dieną praleis be mamos ir tėčio, tačiau juos išgąsdino žinia, kad jų prižiūrėti ateis pusbrolis Lukas. „Jis – auksaširdis“, – pasakė mama. Brolis ir sesuo abejojo mamos žodžiais. Pirmiausia dėl pasakymo apie širdį. Ji negalėjo būti auksinė. Lukas visai nepanašus į brangenybę. Be to, visų žmonių širdys yra… Na, nesvarbu, iš ko, bet tikrai ne iš aukso. „Per didelė garbė turėti tokį kumščio dydžio aukso gabalą,“ – pamanė Edvinas. Pusbrolio jis nemėgo, nes tas spuoguotas paauglys vieną kartą jo paklausė, ar nenorėtų pamatyti Amerikos. Edvinas sutiko – tad buvo pakeltas nuo žemės vos ne už ausų. Amerikos jis matyti daugiau nenorėjo. Gerai, kad ausys mažai ištino -niekas net nepastebėjo. Saulė įsivaizdavo Luką kaip sieną – kur tik eis, vis atsitrenks į mūrą.
Prabudę ryte iš spengiančios tylos jiedu suprato, kad tėvai jau išvažiavę. Pavalgę iš anksto mamos paruoštus pusryčius, su baime ėmė žvilgčioti į rodyklę – artėjo dvylika. Tokią valandą turėjo pasirodyti Lukas.
– Ar jau? – paklausė Saulė. – Lauke pasidarė tamsiau. Tarsi šešėlis kristų.
Ir iš tiesų – trakštelėjo užraktas. Tam vaikigaliui buvo patikėtas raktas!
– Sveiki, giminaičiai! – linksmai šūktelėjo Lukas. – Turite ko nors skanaus?
Tarsi būtų Karlsonas, gyvenantis ant stogo.
– Uogienių neturime, – pareiškė Edvinas. – Bet galima valgyti viską, kas yra šaldytuve.
Tačiau Luką labiau domino ne šaldytuvo turinys, o spintelėje rasta didžiulė raudonu kaspinu
perrišta saldainių dėžė (mama ją ruošėsi kažkam padovanoti). Paauglio būta dosnaus – nuoširdžiai siūlė dalintis gardumynais. „Tiek to, kas bus, tas bus“, – pamanė dvyniai, tiesdami plonus it porcelianas pirštelius į saldainius. Uždraustas vaisius visada būna skaniausias. Kimšdami saldumynus, jie pažiūrėjo kelias „Simpsonų“ dalis, pažaidė kortomis. Kortų dvyniai nepažinojo, todėl buvo sutriuškinti – Lukas skynė pergalę po pergalės. Kai vieniems nusibodo pralaimėti, o kitam – laimėti, buvo nuspręsta eiti slėpynių. Brolis ir sesuo sugebėdavo taip pasislėpti, kad tapdavo nematomi. Užtat Luko kojos buvo išdavikės – niekur netilpdavo.
– O kas čia? – paklausė Lukas, išlindęs iš už spintos, kur ir rado į drobinį maišą
suvyniotą kažkokį didelį daiktą.
– Lankas. Su strėlėmis. Tėvai neleidžia prie jo nagų kišti. Galima ką nors netyčia sužeisti.
Bet argi Lukui ką nors prisakysi! Radinys buvo atidžiai apžiūrėtas. Dvyniai, sulaikę kvėpavimą, stebėjo, kaip įtempiamas lankas. Zvimbtelėjusi nežinia kur taikyta strėlė įsmigo į prašmatnaus fotelio atkaltę.
– Geras, – pasakė Lukas.
Visi trys, šiaip ne taip iš fotelio išlupę strėlę, pamatė atkaltėje atsivėrusią skylę. Suplėšytas gobelenas nieko gero nežadėjo. Baldai buvo mamos silpnybė – ant jų negalima buvo šokinėti, dėti žaislų. O dabar pačiame salono viduryje esantis fotelis atrodė tarsi peršautas kare karys!
– Nepanikuokit, – Lukas kalbėjo įtartinai ramiai – Ne pasaulio pabaiga. Klijų turite?
– Reikia – bus, – apsidžiaugė viltį beviltiškoje situacijoje radę dvyniai.
Gobelenas buvo išgydytas klijais. O kad klijai nekristų į akį, buvo užpilta šiek tiek juodo tušo, kurio dėmės turėjo priminti išaustus tamsius šalavijų lapus. Abu berniukai liko patenkinti darbo rezultatu. Saulė nusprendė dėl viso pikto fotelio atkaltę uždengti apklotu. Mažytis nemalonumas nesutrukdė jiems kopti į kalnus, griūti į prarajas, leipti iš juoko.
Vakare, kai pusbrolis jau buvo išėjęs namo, o tėvai tuoj tuoj turėjo parvažiuoti, Saulė su Edvinu nutarė, kad Luko širdis yra iš tikrų tikriausio aukso, o ši diena – pati laimingiausia jų gyvenime.
Tik grįžusiems tėvams kitaip pasirodė.

Nikė Dikė   

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s